Ako sme už načrtli, výskytom rôznych typov studených pien, každý z nás musí zhodnotiť, čo mu bude najviac vyhovovať, na základe svojich individuálnych podmienok. Dá sa však uviesť zopár všeobecných rád, ktorými sa môžete pri výbere matraca zo studenej peny riadiť.

Čím viac materiálov matrac obsahuje, tým je v ňom menej vzduchu, a tým pádom je aj hustota peny vyššia a matrac kvalitnejší. V prípade, že je jadro matraca vyrobené zo studenej peny o vyššej objemovej hmotnosti, potom možno predpokladať dlhšiu životnosť matraca. U povrchových vrstiev znamená vyššia hustota peny lepšiu tvarovú stálosť. Inak povedané – matrac lepšie drží tvar a je odolnejší proti deformáciám. Nevýhodou je vyššia nákupná cena materiálu, teda aj samotného matraca, rovnako tomu býva aj pri latexových matracoch.

Kvalitný matrac spoznáte jednoducho tak, že hustota použitých pien na ležiacich plochách bude vyššia ako 30 kg/m3 a jadro matraca bude tvorené HR penou o hustote min. 35 kg/m3. Do úvahy treba brať i to, či vám vyhovuje mäkší alebo tvrdší povrch. V prípade, že dávate prednosť tvrdším matracom, hľadajte modely s objemovou hmotnosťou vyššou ako 50 kg/m3.

3 tipy na tie NAJ matrace zo studenej peny

Ak uvažujete o kúpe matraca zo studenej peny, vybrali sme pre vás 3 vysoko kvalitné modely, ktoré by mohli uspokojiť vaše potreby.

Zdravotný matrac SABINA KOKOS disponuje tvrdšou aj mäkšou ležiacou plochou. Je zložený zo značkových studených pien Eurofoam®, ktoré dosahujú vysokých ortopedických vlastností. Medzi ne je vložená prírodná kokosová doska. Tá zvyšuje ortopedické vlastnosti a zaisťuje odvod vlhkosti.

Luxusný, obľúbený a žiadaný matrac TAMARA HR ponúka vysokú kvalitu. Ležiace plochy tvorí profilovaná doska zo studenej peny o hustote 43 kg/m3 a plne flexibilná pena o hustote 25 kg/m3. Jadro sa skladá zo 7-zónových taštičkových pružín a silnej kokos-latexovej dosky.

LAURA MAXI HR zo studenej peny je tiež tvorený 3 penami: 7 cm vysokou profilovanou studenou penou 38 kg/m3 s tvrdosťou H3 – ružová strana, 10cm vysoko komfortnou penou 30 kg/m3 a 7 cm vysokou profilovanou studenou penou 36 kg/m3 s tvrdosťou H2 – sivá strana. Tento ortopedický matrac ponúka strednú tvrdosť H2 / H3.